25 Aktivitete Halloween për parashkollorët

Këto Aktivitete të Halloween për parashkollorët dhe kopshtet janë kaq argëtuese dhe të lehta! Edhe më mirë, ato janë me kosto të ulët dhe miqësore me buxhetin! Halloween mund të jetë një festë kaq argëtuese dhe e re për fëmijët e vegjël. Sigurisht që nuk duhet të jetë e frikshme apo e frikshme, në vend të kësaj mund të jetë pak rrëqethëse, kacavjerrëse dhe e mbushur me lojëra dhe mësime të pamenda të Halloween-it! Sigurohuni që të shikoni të gjitha eksperimentet tona drithëruese Shkencore të Halloween !

AKTIVITETET E LEHTA PARASHKOLLORE TË HALLOWEEN

TEMA E HALLOWINIT PARASHKOLLOR DHE KOPSHTIN E FËMIJËVE

Kombinoni kohën e lojës dhe mësimin me aktivitetet tona argëtuese me temën e Halloween-it që nxisin eksplorimin, zbulimin dhe kuriozitetin! Fëmijëve u pëlqen çdo gjë me një temë dhe temat e bëjnë mësimin e ideve të reja dhe rishikimin e ideve të vjetra të freskëta dhe emocionuese çdo herë.

Aktivitetet e Halloween nuk duhet të jenë të vështira për t'u vendosur ose të shtrenjta. Më pëlqen dyqani i dollarëve për artikujt sezonalë. Më poshtë do të gjeni eksperimente të thjeshta shkencore të Halloween-it, receta për slime të Halloween-it, lojëra ndijore të Halloween-it, vepra artizanale të Halloween-it dhe më shumë.

Këshillë: Kur të ketë mbaruar festa, unë i ruaj artikujt në një çantë të mbyllur me zinxhir dhe vendosini ato në një kosh plastik për vitin e ardhshëm!

Më pëlqen loja ndijore për fëmijën tim parashkollor dhe atij i pëlqen gjithë argëtimi praktik! Lexoni gjithçka rreth asaj se pse loja shqisore është kaq e rëndësishme në Udhëzuesin tonë të Burimeve Ultimate Sensory Play!

AKTIVITETET E HALLOWINIT PARASHKOLLOR!

Klikoninë lidhjet e mëposhtme për t'ju çuar te detajet e konfigurimit dhe idetë e luajtjes për çdo aktivitet të Halloween. Nëse ju dhe fëmijët tuaj e doni Halloween-in si ne, atëherë këto aktivitete të Halloween-it për fëmijët e vegjël me siguri do të jenë një hit i vërtetë. Lehtë për t'u bërë edhe në shtëpi ose në shkollë!

1. LEHTË PËR TË BËRË BAT SLIME

Slime jonë me 3 përbërës për Halloween është bërë postimi ynë më i mirë i lexuar ndonjëherë. Lëngu i lëngshëm i niseshtës është me të vërtetë një recetë e shkëlqyer për zhul në çdo kohë!

2. JACK O' LANTERN ERUPTING

Gëzojeni një reaksion kimik klasik të sodës buke dhe uthullës brenda një kungull i bardhë fantazmë. Kjo mund të bëhet pak e çrregullt, prandaj sigurohuni që të keni në dorë një tabaka të madhe për t'i përmbajtur të gjitha.

3. KOSHA SENSORI I HALLOWEEN

Një kosh i thjeshtë ndijor i Halloween-it është i shkëlqyeshëm për mësimin praktik të matematikës dhe bën një aktivitet argëtues parashkollor të Halloween-it. Koshat sensorë të Halloween-it janë një trajtim vizual dhe i prekshëm për shqisat.

4. TABAJA HALLOWEEN FIZZY

Reaksioni kimik i sodës së bukës dhe uthullës është një nga të preferuarat tona eksperimente kimike gjatë gjithë vitit. Shtoni përbërësit në një tabaka të madhe me prerëse biskotash me temë Halloween dhe aksesorë të tjerë për lojë dhe mësim argëtues.

JU MUND TË Pëlqejnë: Bubbling Brew Experiment dhe Fizzy Eyeballs

5. Flluskat GHOST

Fëmijëve u pëlqen të fryjnë flluska! Jo vetëm që mund t'i bëni këto flluska argëtuese fantazmë, por edhe të mësoni se si t'i bëniluani me flluskat kërcyese dhe truket e tjera të pastra me recetën tonë të thjeshtë të flluskave të bëra vetë!

6. KOSHA E SHQIPËRISË SENSORY ALFABET

Ciftimi i kazanëve ndijor me librat argëtues bën një përvojë e mrekullueshme, praktike e shkrim-leximit për fëmijët e vegjël. Ky kosh ndijor i Halloween ka të bëjë me mësimin e shkronjave, i kombinuar me një libër të pastër Halloween. Shijoni shumë lojëra pas librit me këtë Aktivitet të lehtë të Halloween.

SHIKON GJITHASHTU>>> Libra me kungull parashkollor & Aktivitetet

7. HALLOWEEN GHOST SLIME

Të shpejta dhe të lehta, recetat tona të slimes të bëra në shtëpi janë gjithmonë një sukses. Halloween është koha perfekte për një aktivitet slime.

8. SHKELQJE NË SLIMIN E ERRËT

Kjo recetë super e thjeshtë slime është e lehtë për t'u bërë vetëm me dy përbërësit!

9. SLIME VOLKANI

Kjo recetë e slimes me flluska ka një përbërës unik, i cili krijon një aktivitet të lezetshëm ndijor të llumit!

Vulcano Slime

10. OOBLECK HALLOWEEN

Oobleck është një aktivitet shqisor klasik që është i lehtë për t'u shndërruar në shkencën e Halloween me disa merimanga rrëqethëse dhe një ngjyrë të preferuar teme!

11. SPIDERY SENSORY BIN

Mënyra argëtuese për parashkollorët për të shijuar lojën e merimangës këtë Halloween. Shkenca dhe loja shqisore me matematikën, shkrirjen e akullit dhe lëngjet jonjutoniane!

SHIKON GJITHASHTU>>> Spidery Oobleck dhe Icy Spider Shkrihet

12. Kavanoza me shkëlqim HALLOWEEN

Kavanozët me shkëlqim qetësues kërkojnë shumë pak kohë për t'u bërë, por ofrojnë përfitime të shumta dhe të qëndrueshme për fëmijët tuaj. Këto kavanoza ndijore bëjnë një mjet të shkëlqyer qetësimi me shkëlqimin e tyre magjepsës të temës së Halloween!

14. TABAKA PËR BURËN E LUAJIT PËR BËRJEN E PËRNDËSIRËVE

Krijoni një ftesë për të luajtur me këtë tabaka për monstrat e brumit për një aktivitet të lehtë të Halloween-it. Lojë fantastike me fund të hapur për përmirësimin e aftësive motorike të shkëlqyera.

JU MUND TË Pëlqejnë: Recetat e Playdough

16. BLACK CAT CRAFT

Bëni këtë zanat fantastik drithërues me pjatë letre me mace të zezë me fëmijët këtë Halloween! Ky projekt përdor vetëm disa furnizime që ka të ngjarë të keni në dorë dhe është një aktivitet i shkëlqyer motorik parashkollor për Halloween!

17. ZETJE ME FSHESËN E SHGJESËS

Bëni një zanat për Halloween që është po aq unike sa fëmijët tuaj me punimin me gjurmët e dorës së Shtrigave! Ne i duam punimet me printime të dorës për Halloween, dhe kjo është shumë argëtuese!

18. LOJË E MATEMATIKAVE HALLOWEEN

Si do të duket Jack O' Lantern kur luani këtë lojë të thjeshtë dhe argëtuese matematikore të Halloween? Ndërtoni një fytyrë qesharake në kungull tuaj dhe praktikoni numërimin dhe njohjen e numrave me këtë lojë matematike të lehtë për t'u përdorur për parashkollorët. Vjen me printim falas!

19. DORËT E NGRIRUR HALLOWEEN

Kthejeni një aktivitet të shkrirjes së akullit në një eksperiment të frikshëm argëtues të shkrirjes së akullit të Halloween-it këtë muaj!Super i thjeshtë dhe super i lehtë, ky aktivitet i duarve të ngrira sigurisht që do të jetë një sukses i madh me fëmijët e të gjitha moshave!

20. Sapuni i Halloween-it

Bëni fëmijët të bëjnë sapun për Halloween me këtë recetë të thjeshtë sapuni të bërë në shtëpi. Vetëm pak drithërues dhe shumë argëtues!

21. BOMBA NGA HALLOWEEN

Fëmijët do të argëtohen rrëqethës me këto bomba me aromë të këndshme për banjë Halloween. Ato janë po aq argëtuese për t'i bërë fëmijët, ashtu edhe për t'u përdorur në banjë!

22. VIZATIMET E LEHTA TË PËRDHËNISHËVE

Pavarësisht nëse përbindëshi juaj është miqësor apo i frikshëm, këto vizatime të printueshme për vizatimin e përbindëshit të Halloween-it e bëjnë të lehtë vizatimin e një përbindëshi. Aktivitet argëtues vizatimor i Halloween për fëmijët!

23. Mjeshtëri me shkopinj të lakuriqëve të natës HALLOWEEN

Kjo artizanale e adhurueshme e lakuriqëve me tas prej letre është projekti i përsosur jo shumë drithërues për t'u bërë me fëmijët! Ju nevojiten vetëm disa furnizime për ta bërë atë, madje edhe studentët më të vegjël mund ta bëjnë me pak mbështetje!

24. HALLOWEEN PIDER CRAFT

Bëni Halloween argëtim me këtë artizanat të lehtë me shkop merimangash për fëmijët parashkollorë. Është një zanat i thjeshtë që mund të bëhet në shtëpi ose në klasë dhe fëmijëve u pëlqen t'i bëjnë ato. Këto janë madhësia perfekte edhe për duar të vogla!

25. ZETJE MERIMANGË E HALLOWEEN

Këtu është një tjetër artizanat argëtues merimangash Halloween , dhe aktiviteti i Halloween-it që fëmijët e të gjitha moshave mund të bënin dhe ta bënin me shkopinj të thjeshtë të farës së farës.

Shkopi i lulekuqitRrjetat e merimangave

26. KËRKONI DHE GJENI HALLOWEEN

Kërkimi dhe gjetja e Halloween vjen në 3 nivele vështirësish të përsosura për disa mosha ose aftësi për të punuar së bashku. Kërkoni, gjeni dhe numëroni enigmat janë gjithmonë një sukses i madh këtu dhe janë kaq të lehta për t'u bërë për çdo festë apo stinë.

27. HALLOWEEN GHOST CRAFT

Kjo zanat i adhurueshëm me rrotull letre higjienike Ghost është një projekt kaq i lehtë për të vegjlit për të bërë këtë Halloween! Ai përdor vetëm disa pajisje të thjeshta dhe bën një aktivitet të mrekullueshëm parashkollor të Halloween!

PRE-K AKTIVITETET E HALLOWINIT QË JANË ARGËTUESE DHE THJESHT TË FRIKSHME!

Kliko në foto më poshtë për më shumë argëtim Eksperimentet shkencore të Halloween .

Lëviz në Krye