85 Aktivitete të Kampit Veror - Kazanët e vegjël për duart e vogla

Jo më "nuk di çfarë të bëj"! Zbuloni se si të planifikoni aktivitetet e kampit veror në shtëpi ose me një grup fëmijësh. Mbi 80 aktivitete argëtuese për kampin veror të bëra për ju. Nga eksperimentet shkencore te zanatet, si dhe aktivitetet e ndërtimit dhe loja shqisore.

AKTIVITETET ARGËZUESE PËR KAMPIN VEROR

AKTIVITETET E KAMPIT VEROR

Vera mund të jetë një kohë e ngarkuar, kështu që ne nuk shtuam asnjë projekt që kërkon një ton kohë ose përgatitje për të bërë. Shumica e këtyre aktiviteteve të kampeve verore mund të bëhen lehtësisht me një buxhet, me variacione, reflektime dhe pyetje që zgjasin aktivitetin pasi keni kohë për ta bërë këtë.

Ne i kemi organizuar këto aktivitete argëtuese të kampeve verore në javë tematike për ju. Mos ngurroni të zgjidhni dhe zgjidhni temat që fëmijët tuaj do t'i pëlqejnë më shumë! Aktivitetet përfshijnë artin dhe zanatet, eksperimentet shkencore, ndërtimin dhe prodhimin e gjërave, lojërat ndijore, gatimin dhe më shumë.

Ka aktivitete të përshtatshme për të gjitha moshat! Nga të vegjlit tek parashkollorët tek fëmijët fillor. Përdorni temat për të përfunduar një aktivitet në ditë për një javë. Përndryshe, mund t'i përdorni këto ide me një grup fëmijësh dhe të vendosni disa aktivitete si stacione për t'u rrotulluar.

Çfarëdo që të zgjidhni, fëmijët me siguri do të argëtohen, do të mësojnë diçka të re dhe do të zhvillojnë aftësitë e tyre. Plus, nuk do t'i shkulni flokët duke pyetur veten se çfarë do të bëjnë fëmijët gjatë gjithë kësaj vere!

AKTIVITETET MË TË MIRA TË KAMPIT VEROR

Kliko nëlidhjet më poshtë për të mësuar më shumë për secilën nga këto tema argëtuese të kampeve verore.

Aktivitetet e kampit veror të artit

Kampi artistik është shumë argëtues për fëmijët e të gjitha moshave! Krijoni dhe mësoni me një javë të tërë aktivitetesh artistike plot ngjyra, ndonjëherë të çrregullta dhe të papritura.

Projektet artistike i ndihmojnë fëmijët të zhvillojnë koordinimin e ngjyrave, aftësitë e shkëlqyera motorike, njohjen e modeleve, aftësitë e gërshërëve, si dhe të rrisin pavarësinë e tyre.

Krijoni artin veror të kokoshkave dhe artin e akullores. Shijoni artin e frymëzuar nga artistë të famshëm me portretin e Frida Kahlo dhe projektin e artit të peshkut Pollock. Krijo një pikturë me një pistoletë uji, furçat e bojës së natyrës, duke fryrë flluska dhe me miza. Po, vërtet! Fëmijët do ta pëlqejnë atë!

Kliko këtu për… Kampi Veror i Artit

Kampi Veror i Tullave

Aktivitetet e kampit veror të tullave do të jenë kulmi e verës së të apasionuarve tuaj LEGO! Këto aktivitete argëtuese shkencore duke përdorur tulla ndërtimi janë një mënyrë kaq argëtuese për të mësuar.

Ndërtoni një vrapim mermeri dhe më pas provojeni. Përdorni ato tulla për të ndërtuar një digë, një zinxhir dhe madje edhe një katapultë. Bëni një makinë me tullumbace që në fakt lëviz dhe kombinoni një reaksion kimik zbavitës dhe tulla për të ndërtuar një vullkan.

Kliko këtu për… Kampi Veror i Tullave

Kimi Aktivitetet e kampit veror

Kimi veror i kampit është një mënyrë e shkëlqyer për të eksploruar reaksionet kimike dhe më shumë me fëmijët e të gjitha moshave.

Këto eksperimente të thjeshta kimiedo të inkurajojë aftësitë për zgjidhjen e problemeve dhe vëzhgimin. Edhe fëmijët më të vegjël mund të shijojnë një eksperiment të thjeshtë shkencor.

Hiqni në erë një tullumbace me një reaksion kimik zbavitës. Zbuloni se çfarë ndodh kur shtoni uthull në qumësht. Bëni një vullkan me limon acid që shpërthen dhe më shumë.

Kliko këtu për… Che misistry Kampi Veror

Aktivitetet e Kampit Veror Gatimi

Aktivitetet e kampit veror të gatimit me temë shkencore. A e dini se gatimi është i mbushur me shumë më tepër shkencë nga sa prisni! Harrojini ëmbëlsirat, fëmijëve do t'i pëlqejnë këto aktivitete të thjeshta shkencore që mund t'i hanë!

Bëni gjeoda me karamele shumëngjyrëshe, madje edhe një cikël guri të ngrënshëm. Gatuani bukën në një qese, dhe mbi të me gjalpë të bërë në një kavanoz. Shijoni akulloren e ftohtë në një qese perfekte për verën dhe më shumë.

Kliko këtu për… Kampi veror i gatimit

Aktivitetet e kampit veror të dinosaurëve

Këto aktivitete të Kampit Veror të Dinozaurëve do t'i çojnë fëmijët tuaj në një aventurë prapa në kohë kur dinosaurët enden në Tokë! Fëmijët e të gjitha moshave do të kënaqen duke luajtur dhe mësuar me këto aktivitete shkencore me temën e dinosaurëve!

Luani me vezët e gazuara të dinosaurëve, shkoni në një gërmim dino, bëni fosile brumi kripe, çelni vezë të ngrira dinosauri dhe shumë më tepër.

Kliko këtu për… Kampi Veror i Dinozaurëve

Aktivitetet e Kampit Veror Natyror

Këto aktivitete të Kampit Veror të Natyrës janë një mënyrë argëtuese për fëmijët që të dilni jashtë dhe eksploroni. Ka të tillashumë gjëra të mrekullueshme për të vëzhguar dhe mësuar pikërisht në oborret tona.

Bëni një ushqyes zogjsh për të parë zogjtë dhe ndërtoni një hotel për insektet. Mblidhni disa gjethe dhe mësoni rreth frymëmarrjes dhe më shumë.

Kliko këtu për… Kampi Veror Natyror

Aktivitetet e Kampit Veror të Oqeanit

Shumë prej nesh shkojmë në plazh për verën, por çka nëse ju sjellim oqeanin? Kjo javë plot me aktivitete me temë oqeani krijon një kamp veror argëtues për fëmijët!

Krijoni një demonstrim të erozionit në plazh. Zbuloni se çfarë ndodh me predha kur oqeani bëhet acid. Krijoni shtresat e oqeanit, eksploroni se si balenat qëndrojnë të ngrohta në ujë shumë të ftohtë, mësoni rreth kandil deti me shkëlqim dhe më shumë.

Kliko këtu për… Kampi Veror i Oqeanit

Aktivitetet e kampit veror të fizikës

Futni fansat tuaj të shkencës me fizikën këtë verë me këto aktivitete të kampit veror të temës së fizikës.

Ndonëse fizika mund të duket e vështirë, ka shumë parime shkencore në fizikë që në fakt janë pjesë e përvojës sonë të përditshme që në moshë të re!

Bëni topin tuaj të vorbullës së ajrit, luani muzikë me një ksilofon uji dhe ndërto një mulli me erë. Eksperimentoni me një varkë lundruese, një qiri në ujë dhe më shumë.

Kliko këtu për… Kampi veror i fizikës

Aktivitetet e kampit veror ndijor

Lërini fëmijët të mësojnë dhe të eksplorojnë me të gjitha shqisat e tyre me aktivitetet e Kampit Veror Shqisor! Fëmijët e vegjël do të argëtohen meaktivitetet shqisore të kësaj jave. I përshtatshëm për fëmijët e vegjël dhe parashkollorët!

Ne i duam aktivitetet shqisore! Loja shqisore i ndihmon fëmijët të mësojnë përmes shqisave, prekjes, shikimit, nuhatjes, shijes dhe dëgjimit, në mënyra që mund të mos i kenë përjetuar më parë.

Luani me baltën magjike! Krijoni me brumë lojërash me luleshtrydhe, brumë zanash me shkëlqim ose një brumë koolaid të sigurt për shije. Bëhuni pak të çrregullt dhe të lagur me shkumë sapuni. Merr duar të vogla duke luajtur me rërë kinetike, shkumë rëre dhe më shumë.

Kliko këtu për… Shuma ndijore mer Camp

Slime Summer Camp

Slime Summer Camp do ta bëjë verën për fëmijët tuaj për t'u mbajtur mend! Fëmijëve u pëlqen slime dhe ata do të jenë ekspertë të slimes deri në fund të këtyre aktiviteteve të kampit veror. Plus, bërja e slime duhet të jetë një nga aktivitetet tona të preferuara shkencore të të gjitha kohërave!

Jo të gjitha slime krijohen të barabarta! Ne kemi shpenzuar vite duke përsosur recetat tona të slimes dhe do t'ju mësojmë se si të bëni dhe të argëtoheni me të gjitha llojet e slimes këtë verë.

Kënaquni me slime të lehta dhe me push të reve. Provojeni të lëmuar si zhul gjalpi. Shtoni një përbërës të veçantë në slime crunchy. Luaj me slime dërrase, slime magnetike dhe më shumë.

Kliko këtu për… Slime Su Kampi veror

Kampi veror i hapësirës

Këto aktivitete të Kampit Veror Hapësinor do t'i çojnë fëmijët tuaj në një aventurë jashtë kësaj bote! Natyrisht, ne nuk mund të udhëtojmë në hapësirë. Hapi tjetër më i mirë për një përvojë praktike të të mësuaritme hapësirën janë këto projekte me temë hapësinore të shkencës dhe artit.

Bëni faza të ngrënshme të hënës Oreo. Shijoni një projekt të hënës me gaz STEAM. Mësoni për yjësitë që mund të shihni në qiellin e natës. Testoni aftësitë tuaja inxhinierike ndërsa ndërtoni një anije kozmike dhe një satelit, dhe më shumë.

Kliko këtu për… Hapësirë Kampi Veror

STEM Summer Camp

Aktivitetet STEM janë një gjë kaq e lehtë për t'u bërë në verë me fëmijët! Projektet nuk duhet të jenë të mëdha, të detajuara ose ekstravagante që ata të paraqesin mundësi mësimi që rrinë me fëmijët ndërsa mësojnë dhe rriten.

Këto aktivitete të kampeve verore STEM, duke përfshirë projekte inxhinierike, eksperimente shkencore dhe sfida STEM. Bëni një katapultë, ndërtoni një slitë mermeri dhe hidhni në erë një tullumbace me një reaksion kimik. Merrni sfidën e kullës së spagetit dhe sfidën e urave të forta, dhe më shumë.

Kliko këtu për… STEM Sum mer Camp

Water Kampi Veror Shkencor

Çfarë është më argëtuese në verë sesa të mësosh dhe të luash me ujin! Kampi Veror i Shkencës së Ujit është një mënyrë e shkëlqyer për të eksploruar shkencën dhe për t'u argëtuar me të gjitha llojet e eksperimenteve me ujë.

Hetoni shkrirjen e akullit, provoni se çfarë tretet në ujë, shikoni ecjen e ujit, merrni sfidën e laboratorit me qindarkë dhe më shumë.

Kliko këtu për… Kampi Veror i Shkencave të Ujit

DËSHIRONI NJË JAVË KAMP VERORE TË PËRGATITUR PLOTËSISHT? Plus, ai përfshin të gjitha 12 javët e temave të mini-kampeve të printueshme sitreguar më lart.

Kliko këtu për paketën e plotë të aktiviteteve të kampit veror!

Lëviz në Krye