Glitter White Snowflake Slime - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

Ju nxirrni gjuhën, mbyllni sytë dhe e anoni kokën lart drejt qiellit ndërsa fjolla të mëdha bore të majme fillojnë të bien. Le të bjerë borë, le të bjerë borë! Kjo është ajo që djali im ka thënë për muajin e fundit tani. Unë jam në rregull që të pres pak më shumë para se të shoh thekon fluturojnë. Pavarësisht nëse e doni ose e urreni borën ose jetoni diku ku nuk do të ketë kurrë borë, prapëseprapë mund të mësoni si të bëni slime flok dëbore të bërë në shtëpi me fëmijët! Bërja e slime është një aktivitet i mrekullueshëm me temë dimërore.

SI TË BËJMË SHTËPI FLOKË DORË SLIM

SLIME FALLING NGA THE SKY

Një batanije dëbore e sapo rënë, me gëzof të madh thekonet që bien në mënyrë të qëndrueshme në ajër dhe një recetë e preferuar për slime e bërë në shtëpi janë perfekte për një aktivitet pasdite dimërore. Nuk keni borë, 80 gradë dhe me diell? Mos u shqetësoni, ju ende mund të krijoni një stuhi dëbore në kuzhinë ose në klasë me recetën tonë të bërë vetë për slimin e flokeve të dëborës!

Bërja e slimes është edhe më argëtuese kur shtoni tema kreative dimri si floket e borës. Kemi mjaft receta për zhul dëbore për të ndarë dhe gjithmonë po shtojmë më shumë. Receta jonë Glitter Snowflake Slime është edhe një tjetër recetë e mahnitshme e slimes që mund t'ju tregojmë se si ta bëni.

KLIKONI KETU PËR TË MERRNI SLIME TUAJ FALAS KARTAT E RECETAVE

SLIME FLEKE DORË GLITTER

Ky slime argëtues dimëror përdor pluhur boraks si aktivizues të zhulit. Tani nëse doni të përdorni niseshte të lëngshme ose zgjidhje të kripur në vend,ju mund të përdorni një nga recetat e tjera bazë duke përdorur niseshte të lëngshme ose tretësirë ​​të kripur.

FURNIZIMET:

 • 1/4 lugë gjelle pluhur boraks {gjendet në korridorin e detergjentit të rrobave}.
 • 1/2 filxhan ngjitës shkollor PVA i pastër që lahet
 • . ngjitni dhe 1/2 filxhan ujë në një tas dhe përzieni së bashku.

  HAPI 2. Përzieni një sasi të shëndetshme konfeti me flokë bore dhe glitter nëse dëshironi. Sigurohuni që të mos shtoni shumë përndryshe zhulja juaj do të ketë më shumë gjasa të shpërbëhet për shkak të konfetit që ju pengon.

  Keni një tifoz Frozen? Kjo është e përkryer për t'u shoqëruar edhe me një film të preferuar !

  HAPI 3. Përzieni 1/4 lugë çaji pluhur boraks në një 1/2 ujë të ngrohtë për të bërë zgjidhjen tuaj të aktivizuesit të slime.

  Pluhuri boraks i përzier me ujë të nxehtë është aktivizuesi i zhulit që krijon teksturën gome e të rrëshqitshme me të cilën mezi prisni të luani! Është shumë e lehtë ta përgatisni këtë recetë për slime të bërë në shtëpi sapo ta keni marrë vesh.

  HAPI 4. Shtoni tretësirën e boraksit në përzierjen e ujit dhe ngjitësit. Kombinoje mirë.

  Do ta shihni të bashkohet menjëherë. Do të duket e vështirë dhe e trashë, por kjo është në rregull! Hiqeni nga tasi dhe kaloni disa minuta duke e përzier përzierjen së bashku. Ju mund të keni mbetur solucioni i boraksit të cilin mund ta hidhni.

  Ne gjithmonë ju rekomandojmë të gatuani llumin tuajmirë pas përzierjes. Zierja e zhulit ndihmon vërtet për të përmirësuar qëndrueshmërinë e saj.

  SHUMË NGJITHË? Nëse zhulja juaj ende ndihet shumë ngjitëse, mund t'ju nevojiten edhe disa pika tretësirë ​​boraks. Mund të shtosh gjithmonë, por nuk mund ta heqësh . Sa më shumë zgjidhje aktivizuesi të shtoni, aq më e fortë do të bëhet zhulja me kalimin e kohës. Sigurohuni që të shpenzoni më shumë kohë duke gatuar zhul!

  BËRNI SHKËLQIM TË MËSHTIRËS SË FLOKES DORËS KËTË SEZON!

  Klikoni mbi fotot më poshtë për më shumë ide të mrekullueshme dimërore për fëmijët.

  Recetat e llumit të borës Mjeshtëri dimërore Aktivitetet e flokeve Eksperimentet shkencore të dimrit
Lëviz në Krye