25 Ноќта на вештерките активности за деца од предучилишна возраст

Овие Ноќ на вештерките активности за деца од предучилишна возраст и градинки се толку забавни и лесни! Уште подобро, тие се со ниска цена и буџетски! Ноќта на вештерките може да биде толку забавен и нов празник за малите деца. Сигурно не мора да биде страшно или застрашувачко. Наместо тоа, може да биде малку морничаво, ползечко и исполнето со глупава сензорна игра и учење за Ноќта на вештерките! Погрижете се да ги проверите сите наши страшни научни експерименти за Ноќта на вештерките !

ЛЕСНИ ПРЕДУЧИЛИШНИ АКТИВНОСТИ ЗА НОЌТА НА НОЌТА

ТЕМА ЗА НОЌТА НА НОЌТА НА ПРЕДУЧИЛИШНА И ГРАДИНКА

Комбинирајте го времето за играње и учењето со нашите забавни тематски активности за Ноќта на вештерките кои поттикнуваат истражување, откривање и љубопитност! Децата сакаат сè што има тема и темите го прават учењето нови идеи и прегледувањето на старите идеи секој пат свежо и возбудливо.

Активностите за Ноќта на вештерките не мора да бидат тешки за поставување или скапи. Ја сакам продавницата за долари за сезонски артикли. Подолу ќе најдете лесни научни експерименти за Ноќта на вештерките, рецепти за лигите за Ноќта на вештерките, сензорна игра за Ноќта на вештерките, занаети за Ноќта на вештерките и повеќе.

Совет: Кога ќе заврши празникот, ги чувам предметите во торбичка со патент и ставете ги во пластична канта за следната година!

Сакам сензорна игра за моето дете од предучилишна возраст и тој ја сака сета практична забава! Прочитајте сè за тоа зошто сензорната игра е толку важна во нашиот Водич за ресурси за Ultimate Sensory Play!

ПРЕДУЧИЛИШНИ АКТИВНОСТИ ЗА Ноќта на вештерките!

Кликнетена линковите подолу за да ве одведат до деталите за поставувањето и идеите за играње за секоја активност за Ноќта на вештерките. Ако вие и вашите деца ја сакате Ноќта на вештерките како ние, тогаш овие активности за Ноќта на вештерките за мали деца сигурно ќе бидат вистински хит. Лесно се прави и дома или на училиште!

1. ЛЕСНО СЕ НАПРАВУВА ЛИЛЈАК ЛИЛЈАЈ

Нашиот лилјак од 3 состојки за Ноќта на вештерките стана нашиот најдобар прочитан пост досега. Лигите од течен скроб навистина е одличен рецепт за лигите во секое време!

2. ЕРУПТИРАН ЏЕК О' ЛАНТЕР

Уживајте во класичната хемиска реакција на сода бикарбона и оцет во сенишната бела тиква. Овој може да стане малку неуреден, затоа погрижете се да имате при рака голем послужавник за да го содржи сето тоа.

3. СЕНЗОРНА КОШТА ЗА НОЌТА НА НОЌТА

Едноставната сетилна корпа за Ноќта на вештерките е одлична за практично учење математика и прави забавна активност за Ноќта на вештерките за предучилишна возраст. Сензорните канти за Ноќта на вештерките се визуелно и тактилно задоволство за сетилата.

4. ГАЗИ ЛЕГА ЗА НОЌТА НА НОЌТА

Химиската реакција на сода бикарбона и оцет е една од нашите омилени хемиски експерименти во текот на целата година. Додајте ги состојките во голема тава со секачи за колачиња за Ноќта на вештерките и други додатоци за забавна игра и учење.

МОЖЕ ДА ВИ ДОПАЃАТ: Bubbling Brew Experiment и Fizzy Eyeballs

5. МЕУРКИ НА ДУХОВИ

Децата сакаат да дуваат меурчиња! Не само што можете да ги направите овие забавни меурчиња со духови, туку и да научите какоиграјте со отскокнувачки меурчиња и други уредни трикови со нашиот лесен домашен рецепт за меурчиња!

6. АЗБУКА СЕНЗОРНА КОШТА

Спарувањето сензорни корпи со забавни книги прави за прекрасно, практично искуство за описменување за мали деца. Оваа сензорна корпа за Ноќта на вештерките е за учење букви, во комбинација со уредна книга за Ноќта на вештерките. Уживајте во многу игра по книгата со оваа лесна активност за Ноќта на вештерките.

ПРОВЕРЕТЕ ИСТО>>> Книги од предучилишна тиква & засилувач; Активности

7. СЛАЈМ НА ДУХОТ НА НОЌТА НА НОЌТА

Брзи и лесни, нашите домашни рецепти за слајм се секогаш хит. Ноќта на вештерките е совршено време за активност со лигите.

8. БЛЕСНЕТЕ ВО ТЕМНИОТ СЛАЈМ

Овој супер едноставен рецепт за лигите лесно се прави со само две состојки!

9. ВУЛКАНСКИ СЛАЈ

Овој рецепт за лигите со клокотот има една уникатна состојка, што создава кул сензорна активност на лигите!

Volcano Slime

10. HALLOWEEN OOBLECK

Oobleck е класична сетилна активност која лесно се претвора во наука за Ноќта на вештерките со неколку морничави лазечки пајаци и омилена боја на тема!

11. СПИДЕРСКА СЕНЗОРНА КОШТА

Забавни начини за децата од предучилишна возраст да уживаат во играњето пајак оваа Ноќ на вештерките. Науката и сетилната игра со математиката, топењето на мразот и нењутнските течности!

ПРОВЕРЕТЕ ИСТО>>> Spidery Oobleck и Icy Spider Се топи

12. БЛЕСКИ ТЕГНИ ЗА НОЌТА НА НОЌТАТА

На смирувачките сјајни тегли им е потребно многу малку време да се направат, но нудат бројни, трајни придобивки за вашите деца. Овие сетилни тегли прават одлична алатка за смирување со нивниот хипнотизирачки сјај на темата за Ноќта на вештерките!

14. ПОДАТОК ЗА ИГРАЧКИ ТЕСТО ЗА ПРАВЕЊЕ НА ЧУДОВИШТА

Поставете покана да си играте со овој плех за чудовишта од тесто за лесна активност за Ноќта на вештерките. Прекрасна игра со отворен крај за подобрување на фините моторни вештини.

МОЖЕ ДА ВИ ДОПАЃАТ И: Рецепти за Playdough

16. ЗАНАЕТ СО ЦРНА МАЧКА

Направете го овој прекрасно застрашувачки занает од црна мачка од хартија за оваа Ноќ на вештерките! Овој проект користи само неколку залихи што веројатно ги имате при рака и е одлична активност во предучилишна возраст за Ноќта на вештерките!

17. Занает со метла на вештерка

Направете занает за Ноќта на вештерките што е исто толку уникатен како и вашите деца со занаетот со отпечаток на оваа Вештерка! Ние ги сакаме занаетите со рачни отпечатоци за Ноќта на вештерките, а овој е многу забавен!

18. МАТЕМАТИЧКА ИГРА ЗА Ноќта на вештерките

Како ќе изгледа вашиот Џек О’ Лантер кога ќе ја играте оваа едноставна и забавна математичка игра за Ноќта на вештерките? Направете смешно лице на вашата тиква и вежбајте броење и препознавање броеви со оваа лесна за употреба математичка игра за деца од предучилишна возраст. Доаѓа со бесплатно печатење!

19. Замрзнати РАЦЕ ОД НОЌТА НА НОЌТА

Претворете ја активноста за топење мраз во застрашувачки забавен експеримент за топење мраз за Ноќта на вештерките овој месец!Супер едноставна и супер лесна, оваа активност замрзнати раце сигурно ќе биде голем хит кај децата од сите возрасти!

20. САПУН ЗА Ноќта на вештерките

Натерајте ги децата да направат сапун за Ноќта на вештерките со овој лесен рецепт за домашен сапун. Само малку застрашувачки и купишта забава!

21. БОМБИ ЗА БАЊА ЗА НОЌТА НА вештерките

Децата ќе имаат морничава чиста забава со овие миризливи бомби за капење за Ноќта на вештерките. Тие се подеднакво забавни за правење на децата, како и забавни за користење во бањата!

22. ЛЕСНИ ЦРТЕЊА НА ЧУДОВИШТА

Без разлика дали вашето чудовиште е пријателско или страшно, овие принтабили за цртање чудовишта за Ноќта на вештерките го олеснуваат цртањето чудовиште. Забавна активност за цртање на Ноќта на вештерките за деца!

23. ЗАНАЕТ ЗА ЛИЛЈАЦИ ЗА НОЌТА НА НОЌТА НА ЛИЛЈАЦИТЕ

Овој пресладок занает со лилјаци од хартиени чинии е совршен не толку страшен проект за деца! Потребни ви се само неколку залихи за да го направите, а дури и најмалите студенти можат да го направат со мала поддршка!

24. Занает со пајак од вештерките на вештерките

Направете го Ноќта на вештерките забавно со овој лесен занает со пајак со стапчиња со лепчиња за деца од предучилишна возраст. Тоа е едноставен занает што може да се направи дома или во училница и децата сакаат да ги прават. Овие се совршени димензии и за мали раце!

25. ПОРАЧНИК НА ПАЈАЈАТА ЗА НОЌТА НА НОЌТА НА ПАЈАЈОТ

Еве уште еден забавен занает со пајаци за Ноќта на вештерките , и активност за Ноќта на вештерките што децата од сите возрасти би можеле да ја направат и да ја прават со едноставни стапчиња од светкавици.

Стап за светкавициПајажина

26. Ноќта на вештерките БАРАЈ И НАЈДИ

Пребарувањето и пронаоѓањето на Ноќта на вештерките доаѓа во 3 нивоа на тежина совршени за неколку возрасти или способности за работа заедно. Барајте, наоѓајте и броете загатки се секогаш голем хит овде и толку лесно се прават за секој празник или сезона.

27. ЗАНАЕТ ЗА ДУХ ОД НОЌТА НА НОЌТА

Овој прекрасен занает со ролна тоалетна хартија Ghost е толку лесен проект за малите да ја направат оваа Ноќ на вештерките! Користи само неколку едноставни материјали и прави прекрасна предучилишна активност за Ноќта на вештерките!

ПРЕ-К АКТИВНОСТИ ЗА Ноќта на вештерките КОИ СЕ ЗАБАВНИ И САМО МАЛКУ СЛАВИЧНИ!

Кликнете на слика подолу за повеќе забава Научни експерименти за Ноќта на вештерките .

Скролај на врв