Божиќ

Божиќни украси за печатење - мали канти за мали раце

Уживајте во празничната сезона оваа година со забавни домашни новогодишни украси! Овие новогодишни украси лесно се прават со нашиот бесплатен шаблон за новогодишни украси. Натерајте ги децата сами да...

Божиќни математички активности - Мали канти за мали раце

Додадете ги овие Божиќни математички активности во вашите планови за часови овој месец. Од градинка и деца од предучилишна возраст до основно, истражувајте практични божиќни математички игри и акти...

Gingerbread Man Божиќни научни експерименти за деца

Омилено колаче е одлична тема за омилените божиќни научни експерименти! Кој не сака да пече и јаде колачиња од джинджифилово? Знам дека правиме! Плус, самото печење е наука. Направивме некои класични...

13 Божиќни научни украси - мали канти за мали раце

Изгледа дека е добра идеја да се направиш лукав и да направиш слатки новогодишни украси за дрвото. Проблемот е што мојот син не секогаш се занимава со домашни занаети како што мислев дека ќе биде. Зна...

Лесен занает со украси од ирваси - мали канти за мали раце

Кога го направивме овој сладок украс од ирваси, сите мислеа дека е супер симпатичен, па јас сфатив дека ќе го споделам со сите вас. Божиќното време е забавна можност за мали занаетчиски проекти и рачн...

Бесплатни Божиќни страници за боење низ светот

Истражете ги традициите на Божиќ ширум светот со овие бесплатни листови за боење за печатење. Овие ќе направат одличен додаток на вашите лекции по социјални студии! Божиќните страници ширум светот раб...

Божиќни елки со филтер за кафе - мали канти за мали раце

Сакате да знаете какви занаети да направите со филтри за кафе? Лесни за правење, овие елки со филтер за кафе се толку забавен занает што можете да го додадете во вашите новогодишни активности. Филт...

LEGO Божиќни украси за правење деца - мали канти за мали раце

Ако имате куќа полна со LEGO, не можете да имате елка без LEGO новогодишни украси што можете сами да ги направите! Не ви требаат еден тон фенси парчиња, но дефинитивно има неколку парчиња кои го ол...

Лесна хартиена куќа за джинджифилово - мали канти за мали раце

Традиционалните украсени куќички од джинджифилово колачиња потекнуваат од Германија во 16-тиот век. Не се заинтересирани за печење, дознајте како да направите куќа од джинджифилово од хартија! Сакам е...

Скролај на врв